PL EN
Wrocławskie Centrum Transferu Technologii

Medale dla naukowców PWr

Medale dla naukowców PWr

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii wraz z naukowcami Politechniki Wrocławskiej wzięło udział w 11. edycji Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2018, które odbyły się w Katowicach.

 

Targi są narzędziem prorynkowej promocji innowacyjnych produktów, technologii i usług, jak również innowacji, które weszły już na rynek i rozpoczęła się ich komercjalizacja. Targi są też miejscem bezpośredniego kontaktu i spotkań przedstawicieli nauki, innowacyjnych przedsiębiorstw, przemysłu i otoczenia biznesu oraz podmiotów wspomagających i finansujących badania i rozwój.

 

Wszystkie promowane wynalazki zostały nagrodzone: 

 

  • Złotym medalem nagrodzono wynalazek pn. "Wykorzystanie rezonansu w maszynach udarowych" autorstwa prof. Wiesława Fiebiga z Wydziału Mechanicznego.
  • Srebrnym medalem nagrodzono wynalazek pn. "Naturalne związki antyoksydacyjne wytwarzane z roślin leczniczych" autorstwa prof. Romana Gancarza, dr inż. Izabeli Pawlaczyk-Graji i Haliny Kleszczyńskiej z Wydziału Chemicznego.
  • Brązowym medalem nagrodzono dwa projekty z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego: "Bezkontaktową kontrolę jakości płyt w ruchu z zastosowaniem ultradźwiękowych fal Lamba" autorstwa dr. inż. Krzysztofa Schabowicza, oraz "Innowacyjny zderzak hydrauliczny" autorstwa dr. inż. Andrzeja Kolonki.
  • Ponadto specjalną nagrodę Prezesa Urzędu Patentowego RP Alicji Adamczak przyznano prof. Wiesławowi Fiebigowi za "Wykorzystanie zjawiska rezonansu mechanicznego w układach napędowych maszyn udarowych".

 

 

Serdecznie gratulujemy twórcom wynalazków !

 

Udział w targach był realizowany w ramach projektu "Inkubator Innowacyjności+" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Inkubator Innowacyjności+.