PL EN
Wrocławskie Centrum Transferu Technologii

Szkolenie: Design Thinking

Szkolenie: Design Thinking

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie pt. „Kreatywne rozwiązywanie problemów biznesowych z wykorzystaniem Design Thinking” organizowane przez Wrocławskie Centrum Transferu Technologii w ramach projektu Enterprise Europe Network, które odbędzie się 13 lutego we Wrocławiu.

 

Termin szkolenia: 13.02.2018 (wtorek), godz. 8.00 – 16.00.

 

Miejsce szkolenia: Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej,

ul. Smoluchowskiego 48 Wrocław (budynek B-11)

 

Program szkolenia: Plik do pobrania

 

Cel szkolenia: 

Podczas warsztatu poznasz podejście i narzędzia Design Thinking, które otworzą Cię na myślenie poza schematami, umożliwiając stworzenie innowacyjnych produktów, usług i strategii działania lub ich ulepszenie w oparciu o głębokie zrozumienie potrzeb Twoich klientów i użytkowników. Uczestnictwo w procesie Design Thinking na warsztacie pozwoli Ci poznać narzędzia i je wypróbować, dzięki czemu z sukcesem zastosujesz je we własnej firmie, uzyskując przewagę konkurencyjną.

 

Zagadnienia i korzyści dla uczestników:

 

  1. Dowiesz się na czym polega istota Design Thinking i w jaki sposób z sukcesem stosowana jest w najbardziej innowacyjnych firmach na całym świecie (case studies m.in. IDEO, Google). 
  2. Poznasz poszczególne etapy i narzędzia w procesie Design Thinking i dowiesz się jak je stosować, aby twórczo rozwiązywać problemy biznesowe. 
  3. Przećwiczysz każdy z etapów w praktyce, pracując zespołowo i projektując rozwiązanie dla wyzwania zaproponowanego przez trenerów. 
  4. Nauczysz się właściwie definiować problem, aby dotrzeć do sedna (techniki: 5 x Dlaczego, 5 x W, sortowanie kart, wywiady zbiorowe). 
  5. Poznasz narzędzia umożliwiające spojrzenie na problem z wielu różnych perspektyw, w tym perspektywy użytkownika lub klienta (mapy empatii, makieta ścieżki klienta). 
  6. Weźmiesz udział w sesji generowania niestandardowych rozwiązań, poznając wybrane techniki kreatywnego myślenia (np. brainstorming, metoda odwróconego problemu, metoda zmiany perspektywy). 
  7. Nauczysz się tworzyć niskobudżetowe prototypy wybranych rozwiązań i testować je bezpośrednio z grupą docelową, aby uniknąć kosztów wdrożenia nietrafionych rozwiązań. 
  8. Dowiesz się jak stworzyć warunki dla kreatywnego myślenia, aby na co dzień wykorzystywać swój twórczy potencjał. 

 

Ekspert prowadzący szkolenie:

Agata Szydłowska, Katarzyna Krupa


Chętnych zapraszamy do zapisu możliwie najszybciej, ponieważ lista uczestników ze względu na formę warsztatową szkolenia jest bardzo ograniczona – jedynie 20 pierwszych osób będzie mogło się na nią zapisać.

 

Informacje dodatkowe:

Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne. Liczba miejsc na szkolenie jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłaszające się osoby otrzymają emailem potwierdzenie przyjęcia na szkolenia. 

 

Zgłoszenia:

Aby móc wziąć udział w warsztacie Design thinking należy wysłać wiadomość zawierającą imię i nazwisko osoby zainteresowanej, nazwę firmy, adres mailowy oraz telefon do organizatora na adres: veslava.valiucko-kaczmarek@pwr.edu.pl


Veslava Valiucko-Kaczmarek
veslava.valiucko-kaczmarek@pwr.edu.pl
tel. 71 320 43 47