PL EN
Wrocławskie Centrum Transferu Technologii

Szkolenie: Design Thinking

Szkolenie: Design Thinking

Szanowni Państwo,

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej ma przyjemność zaprosić Państwa na szkolenie pt. „Kreatywne rozwiązywanie problemów biznesowych z wykorzystaniem Design Thinking", które odbędzie się 5 marca 2018 r.  w godz. 8.30 -16.00 w sali konferencyjnej Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii ( sala 21 II piętro). 

 

Termin szkolenia: 5 marca 2018 (poniedziałek), godz. 8.30 – 16.00

 

Miejsce szkolenia: Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej,
ul. Smoluchowskiego 48 Wrocław (budynek B-11), sala 21, II piętro

 

Cel szkolenia: 

Podczas warsztatu będą mieli Państwo okazję poznać podejście i narzędzia Design Thinking, które pomogą Państwu w tworzeniu innowacyjnych produktów, usług i strategii działania lub ich ulepszenie w oparciu o głębokie zrozumienie potrzeb Państwa klientów i użytkowników. Uczestnictwo w procesie Design Thinking na szkoleniu pozwoli Państwu nie tylko poznać narzędzia ale i  je wypróbować, dzięki czemu będą je mogli Państwo z sukcesem zastosować  we własnej firmie, uzyskując przewagę konkurencyjną.


W trakcie szkolenia: 

  • dowiedzą się Państwo na czym polega istota Design Thinking i w jaki sposób z sukcesem stosowana jest w najbardziej innowacyjnych firmach na całym świecie (case studies m.in. IDEO, Google); jakie są  poszczególne etapy i narzędzia w procesie Design Thinking i jak je stosować, aby twórczo rozwiązywać problemy biznesowe; jak spojrzeć na problem z wielu różnych perspektyw, w tym perspektywy użytkownika lub klienta (mapy empatii, makieta ścieżki klienta).
  • przećwiczą Państwo każdy z etapów w praktyce, pracując zespołowo i projektując rozwiązanie dla wyzwania zaproponowanego przez trenerów.
  • nauczą się Państwo  właściwie definiować problem, aby dotrzeć do sedna (techniki: 5 x Dlaczego, 5 x W, sortowanie kart, wywiady zbiorowe) oraz tworzyć niskobudżetowe prototypy wybranych rozwiązań i testować je bezpośrednio z grupą docelową, aby uniknąć kosztów wdrożenia nietrafionych rozwiązań.
  • wezmą Państwo udział w sesji generowania niestandardowych rozwiązań, poznając wybrane techniki kreatywnego myślenia (np. brainstorming, metoda odwróconego problemu, metoda zmiany perspektywy).


Program szkolenia:
 Plik do pobrania


Szkolenie adresowane jest do przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorców (innowacyjne firmy produkcyjne i usługowe, grupa docelowa projektu Enterprise Europe Network).

Ekspert prowadzący szkolenie:

Agata Szydłowska: wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu szkoleń i coachingu dla firm, głównie w dziedzinie komunikacji i Design Thinking. Obecnie prowadzi własną firmę szkoleniową, wcześniej pracowała ponad 8 lat w firmie Google Poland jako opiekun klienta oraz manager ds. pomocy online i UX.

Katarzyna Krupa: wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu szkoleń i coachingu dla firm, głównie w dziedzinie komunikacji, rozwiązywaniu problemów biznesowych i Design Thinking. Obecnie prowadzi własną firmę szkoleniową, wcześniej pracowała przez 10 lat w Google jako opiekun klienta oraz manager ds. programów rozwojowych dla pracowników.


Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku dużego zainteresowania szkoleniem organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przyjmowania wyłącznie 1 osoby z danej firmy. 

Serdecznie zapraszamy!

 

Zgłoszenia:

Aby móc wziąć udział w szkoleniu należy przesłać formularz zgłoszeniowy do organizatora na adres anna.pytel@pwr.edu.pl 

 

Dodatkowe informacje:


Anna Pytel, tel. 71 320 41 86, anna.pytel@pwr.edu.pl