PL EN
Wrocławskie Centrum Transferu Technologii

Inwestycje w ICT

Inwestycje w ICT

W ramach projektów wspierających rozwój przedsiębiorczości akademickiej Wrocławskie Centrum Transferu Technologii obejmuje wsparciem wszystkich zainteresowanych komercjalizacją swoich pomysłów.

 

Mając na uwadze tworzenie sprzyjających warunków do realizacji Państwa pomysłów biznesowych, pragniemy poinformować, że WCTT podjęło współpracę z Inkubatorem Naukowo – Technologicznym (INT) Sp. z o.o. z Wrocławia, który w ramach realizowanego projektu (POIG 3.1) inwestuje w innowacyjne pomysły z branż:

  • telekomunikacja
  • elektronika
  • technologie mobilne
  • oraz szeroko rozumiane ICT.

 

Po przeprowadzeniu procesu preinkubacji INT planuje założyć wraz z wybranymi pomysłodawcami nowe spółki kapitałowe. INT gotów jest zainwestować w każdy ciekawy pomysł ok. 400-800 tys. zł, przy czym większościowe udziały pozostaną po stronie pomysłodawcy (a więc Państwa). Ideą projektu jest to, aby w razie sukcesu inwestor po kilku latach wycofał swoje udziały (odsprzedał je Państwu), co przywróci pełną własność spółki w Państwa ręce. Tego typu finansowanie (private equity) jest powszechną w Europie metodą pozyskiwania kapitału na wczesnym etapie wdrażania pomysłów innowacyjnych.

 

Jeśli zatem obecnie poszukujecie Państwo atrakcyjnych źródeł finansowania dla rozwoju Waszych nowych produktów/usług/pomysłów, warto rozważyć taką formę finansowania (zwłaszcza w sytuacji, gdy kredyt bankowy lub pożyczka są nieosiągalne ze względu na brak zdolności kredytowej lub zabezpieczeń).

 

Wszystkich zainteresowanych dalszymi informacjami zapraszamy do kontaktu:

Agnieszka Turyńska
tel. 71 320 41 87
e-mail: a.turynska@wctt.pl