Jak założyć konto bankowe szybko i prosto?

Konto bankowe czyli rachunek w placówce finansowej może mieć formę konta osobistego, oszczędnościowego lub firmowego. Wszystkie informacje, związane z założeniem rachunku bankowego znajdują się na stronach internetowych placówek, gdyż każda z sieci może mieć własne, wewnętrznie obowiązujące procedury, związane z otwarciem rachunku.

Jak założyć konto bankowe osobiście?

Konto bankowe to dziś niezbędny element funkcjonowania w społeczeństwie. Wraz z kartą płatniczą, dostępem do bankowości internetowej i własnoręcznie wykonywanych przelewów, a także możliwością realizowania transakcji przy zastosowaniu karty debetowej stało się niezbędne w codziennym życiu. Założenie konta bankowego wymaga potwierdzenia tożsamości wnioskodawcy, co najłatwiej jest zrealizować poprzez osobistą wizytę w oddziale banku. Osoba, która chce otworzyć osobisty rachunek bankowy może udać się do oddziału stacjonarnego, gdzie po rozmowie z konsultantem wypełni wniosek o założenie konta. W tym celu potrzebne będą dane osobowe, własnoręczny podpis oraz oryginał dokumentu ze zdjęciem, potwierdzającego tożsamość. Osobista wizyta w banku nie jest jednak konieczne, aby założyć w nim konto. 

Jak założyć konto bankowe online?

Wniosek o założenie konta w banku można wypełnić za pomocą formularza online, który dostępny jest poprzez strony internetowe instytucji. Założenie konta możliwe jest jednak tylko po weryfikacji tożsamości, którą przeprowadzić można za pomocą nowoczesnych technologii. Z pracownikiem banku można połączyć się za pomocą komunikatora i zastosować kamerkę komputerową lub w urządzeniu mobilnym. W tym przypadku należy podczas rozmowy okazać dokument tożsamości, by możliwe stało się porównanie wyglądu do danych, zawartych w dokumencie. Można również skorzystać z usług kuriera, który dowiezie do domu umowę o założenie konta. Dokument należy dokładnie przeczytać i podpisać oraz okazać dowód tożsamości kurierowi celem weryfikacji. Jedną z opcji jest ponadto wykonanie swoich zdjęć oraz przesłanie skanu lub zdjęcia dokumentu tożsamości. 

Jakie dokumenty potrzebne są do założenia konta bankowego?

Aby założyć konto bankowe niezbędne jest okazanie ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Konieczna będzie weryfikacja osoby, chcącej założyć pierwsze konto. Procedur jest podobna w przypadku osób zza granicy, chcących założyć konto w polskim oddziale banku. Efektowne założenie konta jest możliwe nie tylko dla obywateli UE, chcących otworzyć polski rachunek, ale i dla osób z innych krajów. Konieczne jest potwierdzenie swojej tożsamości, dlatego ważne, aby okazany dokument był ważny oraz posiadał aktualne, odpowiednio ukazujące wygląd zdjęcie. Do założenia konta bankowego w Polsce nie jest wymagane okazanie potwierdzenia zameldowania, zatrudnienia oraz wielu innych kwestii, mogących liczyć się w innych procedurach finansowych, skarbowych oraz przy transakcjach. Założyć konto można również dla osoby nieletniej (oferta niektórych banków) według obowiązujących przepisów, za zgodą opiekuna prawnego. 

Jak założyć drugie i kolejne konto bankowe? 

Założenie drugiego lub kolejnego konta w banku jest zdecydowanie łatwiejsze niż założenie pierwszego rachunku. Najczęściej związane jest z wykonaniem kilku czynności w bankowości elektronicznej, jeśli chcemy założyć inny profil rachunku w banku, w którym już konto posiadamy. Dla klientów banków, którzy chcą samodzielnie, przez system bankowości online założyć kolejny rachunek lub rachunek firmowy procedura weryfikacji nie obowiązują. Bank wie, że istniejesz i nie potrzebuje kolejnych zapewnień. Wystarczy złożyć wniosek o otwarcie nowego konta za pomocą aplikacji lub przez korzystanie ze strony internetowej w pełnej, komputerowej wersji. Można założyć drugi rachunek w innym banku online pod warunkiem wykonania przelewu weryfikacyjnego, o który zostaniemy poproszeni podczas realizowania formalności przez Internet. Warto wiedzieć, ze kwota transakcji zostanie zwrócona na konto, a przelew jest w tym miejscu traktowany jako potwierdzenie tożsamości i nie są wymagane dodatkowe czynności formalne. 

Powiązane posty