Konto internetowe to obecnie najwygodniejsza forma bankowości. Dzięki niemu w każdej chwili możesz płacić rachunki, robić zakupy online i sprawdzać stan konta. Wszystko w kapciach bez wychodzenia z domu. Bankowość internetowa to także tańsza alternatywa dla tradycyjnych rachunków prowadzonych przez doradców oddziałowych. Nic dziwnego, że zyskuje coraz większą popularność wśród młodych i starszych. Darmowe konta bankowe to jeden z najpopularniejszych i najpopularniejszych produktów oferowanych przez banki. Nic dziwnego, w końcu jest to coraz bardziej niezbędny atrybut w życiu codziennym. Udzielimy Ci wszystkich informacji dotyczących bezpłatnego konta bankowego.
Jak działa darmowe konto bankowe?
Banki oferują dwa rodzaje ofert: gdy wszystkie powyższe usługi są świadczone bezpłatnie i nie są spełnione żadne dodatkowe warunki oraz gdy wszystkie powyższe usługi wymagają od klienta wykonania określonej czynności. Za każdym razem warto sprawdzić, co kryje się pod nazwą: darmowe konta bankowe, bo nie ma jednej definicji pojęcia. Banki mogą się pochwalić darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów, ale tylko w tabelach opłat i prowizji klienci znajdą informacje o ograniczonej liczbie darmowych operacji.
Jakie Usługi Bankowe Oferowane są bezpłatnie?
Wiele banków reklamuje, że ich konta są bezpłatne. Na takim koncie wszystko jest darmowe: opłaty za prowadzenie konta, wypłaty z bankomatów, płatności kartą kredytową i inne. Oprócz tego istnieją lukratywne bonusy za otwarcie konta. Tak więc pozornie znalezienie idealnego darmowego konta bankowego to bułka z masłem. wydać się. Brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe. W rzeczywistości konto „darmowe” ma dodatkowe warunki, zwykle pisane drobnym drukiem w kilkunastu stronach regulaminu, a w ogóle nie jest wymienione w ogłoszeniu. Niektóre „bezpłatne” konta bankowe nazywane są kontami „warunkowo bezpłatnymi”. Oznacza to, że koszt poszczególnych usług wynosi 0 zł, ale tylko przy spełnieniu określonych warunków.
Jakie dokumenty są potrzebne, by założyć konto Internetowe?
Większość banków oferuje dwie opcje: otwarcie rachunku w oddziale lub przez Internet. Choć pomoc doradcy siedzącego po drugiej stronie biurka może być bardzo pomocna, warto wiedzieć, że banki same uprościły procedury związane z założeniem konta internetowego. W zależności od banku można to zrobić na kilka sposobów. W każdym przypadku zacznij od wypełnienia formularza dostępnego na stronie wybranego banku. Wymagane do tego dane to zazwyczaj dane z dowodu osobistego, a także adresy domowe i numery telefonów. Bank poprosi Cię wtedy o potwierdzenie, że podane przez Ciebie dane są prawdziwe. Istnieje kilka możliwości sprawdzenia tego. Jednym z najpopularniejszych przedmiotów jest wizyta kurierska. Powinien pojawić się u Ciebie w ciągu 2-3 dni roboczych po wypełnieniu formularza, wraz z podpisaną przy nim umową. Kurier sprawdzi Twój dokument tożsamości i przekaże podpisaną umowę do banku. Niektóre banki umożliwiają również sprawdzenie danych poprzez wykonanie przelewu z innego konta internetowego, które już do Ciebie należy. W tym celu wybierz Zweryfikuj transfer, aby potwierdzić swoje dane. Ten rodzaj przelewu polega na przelaniu niewielkiej kwoty na wskazany numer rachunku. Służy tylko do porównania danych z aktualnej faktury z danymi podanymi w nowej tabeli. Kwota zostanie zwrócona.
Co dalej?
Po wysłaniu zgłoszenia zobaczymy stronę z podsumowaniem danych wpisanych w formularzu, a jeśli wszystko się zgadza, potwierdzimy założenie konta. Jeśli złożymy zamówienie w ciągu 1-2 dni roboczych, kurier dostarczy nam bezpłatnie umowę z kartą do podpisania, a następnie dostarczy ją do banku. Bank powiadomi nas o aktywacji konta po sprawdzeniu dokumentów dostarczonych przez kuriera. Powyższe przykłady pokazują, że cały proces otwierania konta osobistego online jest szybki i łatwy. W zasadzie bank potrzebuje tylko podstawowych informacji i zaakceptowanej umowy. Podobne praktyki dotyczą każdego banku, który umożliwia otwarcie konta internetowego. Tak więc powyższy przewodnik jest w rzeczywistości bardzo ogólną dyrektywą.