Podatek od zakupu nieruchomości

Podatek od nieruchomości to podatek płacony od nieruchomości należącej do dowolnej osoby fizycznej lub innej osoby prawnej. Mówiąc najprościej, jest to podatek płacony przez właścicieli gruntów lokalnemu organowi gminnemu lub rządowi.

Podatek od zakupu nieruchomości

Podatek od zakupu nieruchomości

Podatek od nieruchomości ma zastosowanie do wszystkich rodzajów nieruchomości materialnych indywidualnego właściciela, w tym nieruchomości mieszkalnych, zajętych gruntów, powierzchni biurowych lub wszelkich innych nieruchomości wynajmowanych osobom trzecim. Podatek od nieruchomości ma roczny cykl płatności i jest wypłacany lokalnemu organowi gminy lub rządowi stanowemu, w zależności od polityki. 

Rola gmin w podatku od nieruchomości

Podatek od nieruchomości może się różnić w zależności od lokalizacji. Obowiązkiem gminy jest oszacowanie podatku od nieruchomości każdej nieruchomości. Osoby fizyczne mogą płacić podatek od nieruchomości rocznie lub dwa razy w roku, zgodnie z ich wygodą. Kwota pobierana z podatku od nieruchomości jest wykorzystywana na rozwój i utrzymanie lokalnych udogodnień, takich jak drogi, parki, linie kanalizacyjne itp.

Oprocentowanie podatku od nieruchomości

Indywidualni właściciele gruntów lub inne osoby prawne, które są uprawnione do zapłaty podatku od nieruchomości, mogą być zmuszone do zapłaty dodatkowej stopy procentowej od podatku od nieruchomości, w przypadku gdy nie zapłacą go w terminie. Ta stopa procentowa może się różnić w zależności od miejsca lub od gminy do drugiej. Oprocentowanie waha się od 5% do 20%.

Możesz odwołać się od oceny wartości nieruchomości

Jeśli uważasz, że ocena wartości nieruchomości Twojego domu jest wyższa niż powinna, masz możliwość odwołania się od oceny. To powiedziawszy, tylko dlatego, że możesz, nie oznacza, że powinieneś. Jeśli Twoja ocena jest w przybliżeniu porównywalna z pobliskimi nieruchomościami tego samego rozmiaru i typu, jest mało prawdopodobne, że wygrasz odwołanie. Ale czasami istnieje znaczna rozbieżność między oszacowaną wartością twojego domu a wartością twoich sąsiadów.

O tym warto pamiętać!

Samorządy lokalne w dużym stopniu polegają na podatkach od nieruchomości, aby sfinansować ważne projekty, takie jak ulepszenia i utrzymanie dróg, egzekwowanie prawa i straż pożarna, szkoły i inne usługi publiczne. Kiedy zaczynasz płacić podatki od nieruchomości od nowego domu, jest to w dużej mierze to samo, niezależnie od tego, czy wprowadzasz się do wcześniej posiadanego domu, czy nowego domu budowlanego – z jednym ważnym zastrzeżeniem. Oto, jak to działa: przy zamknięciu będziesz musiał wpłacić do depozytu swój pierwszy rok (zwykle około 12 do 13 miesięcy) podatków od nieruchomości. Dzieje się tak dlatego, że w większości przypadków to pożyczkodawca hipoteczny zajmuje się wypłatą podatków od nieruchomości, albo ze środków zebranych w depozycie, albo z miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego. Podatki od nieruchomości są zwykle płacone dwa razy w roku – zazwyczaj 1 marca i 1 września – i są płacone z góry. Tak więc płatność, której dokonujesz 1 marca, płaci za marzec do sierpnia, podczas gdy płatność, którą dokonujesz 1 września, płaci za wrzesień do lutego. 

Jeśli kupiłeś wcześniej posiadany dom, będziesz odpowiedzialny za podatki od nieruchomości tylko w porze roku, w której będziesz mieszkać w domu. Jeśli wprowadzisz się do nowego domu w październiku, zwrócisz sprzedającemu przy zamknięciu proporcjonalną część podatku od nieruchomości, którą już zapłacili za październik do lutego. Następnie będziesz mieć ten sam ustalony harmonogram, w którym znajdował się poprzedni właściciel. Teraz jest trochę inaczej, jeśli przenosisz się do nowej konstrukcji. Płacąc podatki od nieruchomości od nowego domu, który zbudowałeś na zamówienie, nadal będziesz płacić wartość pierwszego roku przy zamknięciu, ale są szanse, że będą one niższe w pierwszym roku niż będą iść naprzód. Dzieje się tak dlatego, że dopóki twoje hrabstwo nie będzie miało szansy wysłać asesora, aby wycenił twój dom i zarejestrował tę wartość z lokalnym rządem, twoja stawka podatku od nieruchomości opiera się na nieulepszonych gruntach. 

Powiązane posty