Jak sprawdzić co dana osoba robi na Facebooku?

Facebook to jedna z najbardziej popularnych platform społecznościowych w Polsce. Jest bardzo wygodna w użyciu, dlatego wiele osób wykorzystuje ją do komunikacji. Nie można jednak powiedzieć, że jest całkowicie wolna od zagrożeń, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Zatem jak sprawdzić co dana osoba robi na Facebooku? Poznaj ciekawe sposoby!

Jak działa Facebook? Historia aktywności

Użytkownicy Facebooka zwykle spędzają czas na przeglądaniu prezentowanych treści. Popularne jest tak zwane „scrollowanie” – przewijanie niekończącej się ściany kolejnych filmików, zdjęć, reklam. Każda pozycja może zostać przez użytkownika oceniona w formie:

  • komentarza,
  • reakcji emotikonami.

Posty mogą być również udostępniane jeśli ich autorzy na to pozwolili.

Facebook stał się miejscem, w którym spotykają się wszystkie kultury. Łatwość oceniania innych oraz bardzo wiele dostępnych treści sprawia, że analiza historii aktywności danego użytkownika może nam o nim bardzo wiele powiedzieć. Warto o tym wiedzieć choćby w kontekście kontroli rodzicielskiej.

Jak sprawdzić czyjąś aktywność na Facebooku?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co dana osoba robi na portalu Facebook przez śledzenie messengera, historia aktywności będzie jednym z najlepszych miejsc, od których możesz zacząć poszukiwania. Jak ją zobaczyć? Pomoże Ci w tym aplikacja Eyezy.

Zbieranie danych z aplikacją Eyezy

Od razu uprzedzamy – Eyezy to nie jest aplikacja, która pozwoli Ci wejść na konto dowolnego użytkownika Facebooka. Po pierwsze, byłoby to niemożliwe, dodatkowo nie jest to też legalne bez zgody takiej osoby. Oprogramowanie Eyezy pomaga jedynie zbierać informacje na temat tego, co dana osoba robi. A zbiera ich naprawdę wiele.

Aplikacja Eyezy to rodzaj filtra, który jest w stanie zarejestrować wiele informacji z zakresu aktywności użytkownika telefonu. Zatem jak sprawdzić czyjąś aktywność na FB z Eyezy? To proste – wystarczy zainstalować program i w trybie zdalnym śledzić to, co uda się zapisać. W przypadku Facebooka będą to:

  • wszystkie wiadomości,
  • załączniki,
  • multimedia,
  • wykonywane połączenia.

Keylogger od Eyezy

Aplikacja Eyezy posiada również bardzo praktyczną funkcjonalność, którą jest keylogger. Jest to narzędzie zapisujące wszystkie klawisze, które zostały użyte przez użytkownika telefonu. Dzięki temu uzyskasz dane choćby na temat:

  • wpisywanych wiadomości,
  • loginów i haseł,
  • historii przeglądania.

Dzięki zastosowaniu keyloggera nie musisz łamać haseł do żadnych serwisów internetowych – będziesz je mieć jak na tacy dzięki keyloggerowi od Eyezy.

Podobnie łatwo rozprawisz się z wiadomościami, które zostały usunięte. Mimo tego, że nie widać ich w odpowiednich aplikacjach, keylogger z pewnością zarejestrował ich treść. Znając dokładny moment wciśnięcia klawisza, łatwo dodasz dwa do dwóch.

Jak sprawdzić aktywność znajomego na Facebooku?

Wiele osób pyta w kontekście portalu Facebook – jak sprawdzić dziennik aktywności znajomego. Nie jest to możliwe bez wejścia na dane konto, jednak część informacji jest dostępna praktycznie dla każdego. Na co zwrócić uwagę? Poniżej znajdziesz kilka pomysłów.

Spójrz na oś czasu

Wejdź na profil główny danej osoby – zobaczysz udostępnione posty, zdjęcia, lokalizację i inne.

Przejrzyj udostępnione multimedia

Na profilu znajdziesz specjalne zakładki – zdjęcia, filmy i inne. Przeglądnij je. Jeśli profil nie jest wystarczająco zabezpieczony, jesteś w stanie dowiedzieć się całkiem sporo.

Aktywność na Facebooku – co z niej wynika?

Skoro już wiesz jak sprawdzić aktywność znajomego na Facebooku, warto jeszcze wspomnieć, że historia aktywności to nie są wszystkie informacje na temat tego, co robi dany użytkownik. Są to tylko zapisy na temat efektów tych działań – mogą to być udostępnione zdjęcia, filmy, posty czy inne multimedia.

W historii aktywności nie zobaczysz jednak tego, co dana osoba robi prywatnie. Z poziomu innego konta nie zobaczysz zatem obejrzanych filmów czy zdjęć.

Podsumowanie

Facebook jest szeroko wykorzystywany, w związku z czym może stanowić zagrożenie choćby dla Twojego dziecka. Jeśli chcesz je chronić – mając kontrolę nad tym, co robi w sieci – zainstaluj aplikację Eyezy. Dzięki niej będziesz w stanie z łatwością monitorować całą historię aktywności dna Facebooku oraz w porę podjąć właściwe działania.

Powiązane posty