Nieruchomości wciąż rosną

Zainwestuj w nieruchomość do wynajęcia

Inwestowanie w nieruchomości na wynajem może odbywać się na dwa sposoby: krótkoterminowo lub długoterminowo. Pierwsza opcja jest dobra dla miejscowości turystycznych, które przyciągają podróżnych z całego świata. Domy i apartamenty do wynajęcia są obecnie bardziej popularne niż hotele. Dlatego można liczyć na silny wzrost finansowy. Jednak wynajem krótkoterminowy to ryzykowny biznes. Przykładem tego jest pandemia koronawirusa, która na kilka miesięcy całkowicie zatrzymała rynek, a tym samym wszelkie dochody. Ponadto inwestycje krótkoterminowe wykazują dużą rotację klientów, więc osoba musi być gotowa na częstą wymianę sprzętu i konieczność remontu domu.

Z kolei inwestowanie w nieruchomości na wynajem długoterminowy to jedna ze strategii, która obecnie uważana jest za najbardziej opłacalną. W tym przypadku inwestor zarabia bez pieniędzy. W tym przypadku ważne jest również, aby wybrać dobre miejsce, które przyciągnie najemców. W tej chwili w ofercie firm sprzedażowych możemy znaleźć tzw. firmy inwestycyjne-gotowe do sprzedaży “właścicieli domów”, dzięki czemu dom od początku otrzymuje pieniądze od siebie.

Flipping domu polega na kupnie nieruchomości po niskiej cenie, natomiast inwestor dokonuje remontu, który zwiększa jej wartość. Celem flippingu domu jest następnie sprzedaż nieruchomości z większym zyskiem. Dochód może sięgać 20 lub 30% zainwestowanej kwoty. Flipping nieruchomości wymaga jednak od inwestora posiadania wiedzy, która pozwoli mu wybrać odpowiednią nieruchomość. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę, że inwestycja może nie przynieść natychmiastowych korzyści. Zainwestuj w park biznesowy
Inwestowanie w komercyjne możliwości wynajmu jest jednym z najtrudniejszych rodzajów inwestycji i wymaga dużej wiedzy. Inwestorzy wypożyczający takie okazje umawiają się na kilka, a nawet ponad dwanaście lat, co daje inwestorowi pewność, że zyski będą osiągane w dłuższej perspektywie. czasowej. Wartość nieruchomości komercyjnej może być również wyższa niż wartość nieruchomości na wynajem. Rynek ten, podobnie jak wynajem krótkoterminowy, jest niestety wrażliwy na ryzyko. Korzyści z inwestowania w nieruchomości
Nieruchomość zakupiona na cele inwestycyjne lub mieszkaniowe z biegiem lat zwiększa swoją wartość. Ceny nieruchomości wciąż rosną, więc inwestowanie w nie wiąże się z niewielkim, a wręcz niepewnym ryzykiem spadku wartości i utraty kapitału. kraju włącznie. Co jeszcze sprzyja architekturze? Koszty stale rosną, co obniża wartość pieniądza. Mając to na uwadze, jest to również jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie swoich pieniędzy przed stratą.

Inwestowanie w nieruchomości to także dobry sposób na uzyskanie regularnych dochodów, zwłaszcza w przypadku wieżowców. Czy opłaca się inwestować w nieruchomości?

Zalety inwestowania w nieruchomości

Jedną z wad tego typu inwestycji jest przede wszystkim konieczność posiadania źródeł początkowych. Ponadto, choć house flipping może wydawać się szybkim sposobem na uzyskanie zwrotu ze sprzedaży, w rzeczywistości inwestor nie gwarantuje, że nieruchomość sprzeda się natychmiast.

Kupowanie nieruchomości jest również nazywane długoterminowym z jakiegoś powodu. Uzyskanie pełnego zwrotu z takiej inwestycji może zająć nawet dwanaście lat. Dodatkowo, od 2022 roku inwestorzy nie mogą otrzymać podatku od zysków kapitałowych, jeśli nieruchomość zostanie zakupiona po 1 stycznia 2022 roku. Te aktywa będą również zarządzane. Teraz jednak można to przenieść na firmę zarządzającą, ale taka opcja przyniesie dodatkowe koszty. Kupno domu pod wynajem a podatki
Jednak każdy i właściciel firmy powinien wiedzieć o podatkach i wynajmie. Do 2022 roku osoby fizyczne mogą wynająć dom na zasadach ogólnych. Dzięki zmianom wprowadzonym przez polską umowę, mogą one nadal rozliczać się na podstawie tego samego prawa, ale tylko do końca 2022 roku.

Od 1 stycznia 2023 r. czynsz może być naliczany tylko według zryczałtowanej i zapisanej kwoty. Oprocentowanie dla rocznych kredytów do 100 000 zł wyniesie 8,5%, natomiast dla kredytów powyżej 100 000 zł – 12,5%. W tym przypadku ryczałt zależy od dochodu, co nie pozwala właścicielom na odliczenie kosztów od podatku. Dodatkowo w pakiecie nie ma możliwości wykorzystania zysku z pieniędzy bez podatku.

Z kolei osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, które kupują nieruchomości na potrzeby biznesu, mogą opodatkować dochód poprzez podatek dochodowy lub podatek dochodowy. Ponadto mają prawo do odliczenia czynszu od rachunku podatkowego.

Powiązane posty